Kaip tai veikia

Palydovinė vietos nustatymo įranga daugiau žinoma GPS santrumpa sudaryta iš angliškų žodžių “Global Positioning System”. Naudojant palidovinį ryšį GPS įranga leidžia nustatyti automobilio ar kito objekto buvimo vietą.

Priklausomai nuo reljefo, šiuolaikinės GPS sistemos vienu metu “gaudo” iki 12 palydovų, tad nieko stebėtino, jog objekto buvimo vietą jos gali nustatyti dviejų metrų tikslumu. GPS seklys realiu laiku, arba pagal vartotojo nurodytą laiko periodą siunčia duomenis į serverį. Duomenys kaupiami ir vartotojui patogiu metu gali būti peržiūrėti naudojant interneto naršyklę. Judantį objektą galima gyvai stebėti žemėlapiuose, pasižyminčiuose aukštu tikslumu bei galimybe vaizduoti objekto judėjimą topografiniame žemėlapyje ar palydovinėse nuotraukose. Pasirinkus dominantį laiko tarpą galima peržiūrėti, kaip objektas judėjo praeityje: kokiu greičiu, kuria kryptimi ir t.t.

Nustatytu intervalu yra fiksuojami visų transporto priemonių pozicijų duomenys ir kiti kontroliuojami parametrai (judėjimo greitis, kryptis, kuro lygis bake, paduodamo į variklį ir grįžtančio kuro kiekiai, temperatūra). Tai leidžia realiu laiku matyti transporto išsidėstymą palydoviniame vaizde arba topografiniame žemėlapyje, o iš sukauptų duomenų galima analizuoti judėjimo maršrutus, stovėjimo vietas, formuoti ataskaitas ir kelionės lapus.

Nauda verslui

Telemetrinė transporto kontrolės sistema didina darbo efektyvumą ir mažina transporto eksploatacijos kaštus. Sistema veikia GPS/GSM technologijų pagrindu.

UAB Magveda siūlo kiekvienai įmonei pritaikytus kompleksinius sprendimus: telemetrinę įrangą, kuro apskaitos įrangą, profesionalų sumontavimą į transporto priemones visoje Lietuvoje, programinę įrangą ir mobilųjį duomenų perdavimą.

GPS sistema suteikia nemažai papildomų patogumų ir atlieka ne tik kontrolės funkciją. Naudojant šią įrangą nereikia ranka pildyti kelionės lapo – jį sistema parengia automatiškai. Įrenginio sugeneruota tiksli automobilio maršruto istorija gali būti reikalinga įvairioms buhalterinėms ataskaitoms. Ji gali praversti kilus ginčui su verslo partneriais - nesunku įrodyti, kur automobilis važiavo, kokiu maršrutu ir kada.

Eilė GPS sistemos funkcijų leidžia rinkti, apdoroti ir pateikti didelius informacijos kiekius. Visos šios funkcijos padeda įvairiapusiškai mažinti įmonės kaštus ir taupyti - pradedant prevencija (darbuotojai žinantys, kad tarnybiniame automobilyje sumontuota sekimo sistema atsakingiau naudoja darbui skirtą automobilį), iš to išplaukiančiu realiu sąnaudų mažinimu (automobilį audojant tiksliai pagal paskirtį sutaupoma kuro, taip pat apsisaugoma nuo kuro vagysčių) ir baigiant laiko sąnaudų mažinimu (automatiškai sugeneruoti kelionės lapai palengvina apskaitos vedimą, atlyginimų paskaičiavimą ir t.t.).

Pastaruoju metu tokia GPS paslauga vis labiau populiarėja tarp žemės ūkio bendrovių bei ūkininkų, kurie darbui samdo mechanizatorius. Užsakovų patogumui kaimiškoje vietovėje GPS įrenginio dėka galima labai tiksliai sužinoti, kur traktorius ar kitas žemės ūkio mechanizmas buvo nuvažiavęs, kokį lauko plotą įdirbo, ar dirbta preciziškai, ekonomiškai. Tai leidžia taupyti kurą bei veikti efektyviai. Juk vis dar pasitaiko atvejų, kai samdiniai po laukus važinėja neekonomiškai arba sąmoningai palieka neįdirbtas tam tikras lauko dalis. Plika akimi to pastebėti beveik neįmanoma, o GPS duomenys būtų neginčijamas darbo našumo įrodymas, atsižvelgiant į transporto priemonės judėjimą.

Tad šiuolaikiniame pasaulyje GPS įranga (angl. - Global Positioning System) yra naudojama ne tik privačiame sektoriuje, turistinių kelionių metu, bet vis didesnę paklausą įgauna ir verslo įmonėse. Palyginti nedidelė investicija, transporto ūkio modernizavimas duoda apčiuopiamą ekonominį efektą. Ji įmonių vadovams leidžia valdyti informaciją ir žinoti, kaip ir kada yra naudojamas verslui skirtas transportas.

Nauda kiekvienam

GPS sistemos panaudojimas yra labai platus - GPS sekliai montuojami ne tik nuosavo ar nuomojamo automobilio sekimui, ji gali būti naudojama sekti mažus vaikus, pagyvenusius ar negalią turinčius žmones, taip pat naminių bei medžioklėse dalyvaujančių augintinių saugumo užtikrinimui ir paieškai.

Asmeniniam naudojimui siūlomi GPS įrenginiai, kurių nereikia montuoti į automobilį. Prietaisą galite tiesiog padėti į reikiamą vietą - automobilį, rankinuką, drabužio kišenę, vaiko kuprinę, galų gale prisegti augintiniui prie antkaklio. Lengvas pozicijos nustatymas: nereikia jokių papildomų platformų, serverių. Savo koordinates pagal Jūsų pageidavimą prietaisas atsiunčia SMS žinute arba GPRS ryšiu į serverį seklys.lt ir Jums pateikiamas palydovinis vaizdas su tikslia objekto buvimo vieta. Naudojimasis serveriu - NEMOKAMAS!